O nas

Physica Solutions to polski start-up odpowiadający na rosnące zapotrzebowanie na symulacje komputerowe w naukach inżynieryjnych i nowoczesnych technologiach.

Oferujemy projektowanie, obliczenia, konsultacje oraz interpretacje wieloskalowych (multi-scale) symulacji komputerowych dla celów prototypowych w przemyśle i badaniach naukowych.

Używamy wyselekcjonowanych narzędzi, w zgodzie z trendami ogólnoświatowymi: LAMMPS i GROMACS dla Dynamiki Molekularnej, Quantum Espresso dla DFT, oraz COMSOL® dla obliczeń przy pomocy Elementów Skończonych.

PHYSICA

PHYSICA

Physica została założona przez dra inż. Karola Kulasinskiego (kliknij tutaj po CV), naukowca młodego pokolenia doświadczonego w modelowaniu numerycznym procesów fizycznych na poziomie nano, skupionych wokół zjawisk mechanicznych na granicy fizyki i chemii.

Aby przekonać się czy Physica jest rozwiązaniem dla Ciebie, sprawdź naszą ofertę i przejrzyj nasze poprzednie projekty. Podziel się z nami swoimi pomysłami, czekamy na wiadomość od Ciebie!

Metoda Elementów Skończonych

Oferta

W Physica przeprowadzamy modelowanie w dowolnej fazie projektu, czy pomysł, optymalizacja, pomiar właściwości, czy prezentacja wyników.

Naszą specjalizacją jest Dynamika Molekularna (ang. Molecular Dynamics), jednak używamy także innych narzędzie, pozwalających na obliczenia na innych poziomach/rozdzielczości: począwszy od modelowania typu ab initio i symulacji Monte Carlo do metody Elementów Skończonych (ang. Finite Elements Method, FEM).

W naszej ofercie mamy między innymi analizę własności mechanicznych, transportu cząsteczkowego (dyfuzji), efektu małej skali (ang. finite-size effect), dla problemów zarówno stacjonarnych, jak i przebiegów czasowych (ang. time-dependent).

Zobacz nasze poprzednie projekty, żeby dowiedzieć się czym się zajmujemy. W razie pytań lub chęcie współpracy, zapraszamy do kontaktu. Jak możemy Ci pomóc?

  Narzędzia

 • Teoria funkcjonału gęstości (DFT)
 • Dynamika Molekularna (MD)
 • Monte Carlo (MC)
 • Metoda Elementów Skończonych (FEM)

  Projekt

 • Koncepcja & Planowanie
 • Obliczenia
 • Optymalizacja
 • Wizualizacja

Dynamika Molekularna

Współpraca

Od pomysłu do satysfakcji. Jesteśmy elastyczni - sposób współpracy zależy od Ciebie.

1

Idea

Powiedz nam czego potrzebujesz, a my zasugerujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

2

Model

Zaprojektujemy i uruchomimy model, który odpowie na postawiony problem technologiczny.

3

Test

Przetestujemy dla Ciebie model i jego własności, co pozwoli na jego ulepszenie lub zamianę.

Monte Carlo

Kontakt

Powiedz nam o swoim projekcie albo spytaj o szczegóły współpracy!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Physica Karol Kulasiński w celu udzielenia odpowiedzi. Przysługuje mi prawo dostępu do moich danych osobowych oraz ich edytowania.